شما اینجا هستید   |

    اخبار نفت : روایت رییس‌جمهور از تحسین اقدام شركت ملی نفت ایران توسط روس‌ها

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه آغاز تولید از فاز ۱۱ پارس جنوبی از دستاوردهای مهم وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در این دولت است، گفت: آغاز تولید از این فاز به مدد ریسک پذیری و توان و دانش متخصصان ایرانی رقم خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سیدابراهیم رئیسی، جمعه، ۱۷ آذرماه در نشست با فعالان اقتصادی در سفر به استان البرز، گفت:‌ فردی در سفر روسیه به من گفت کاری که در فاز ۱۱ انجام شد اقدام بزرگ و ریسک بزرگی بود که به سرانجام رسید.

وی افزود: این یک اقدام و ریسک بزرگی بود. جابه جایی سکو زمان را کوتاه کرد و به باعث شد به تولید برسیم. چون شرکت های خارجی سال ها آمدند و رفتند و کار به دست متخصصان ایرانی سپرده شد.

رئیسی تصریح کرد: جابه جا کردن این سکو کار آسانی نبود، ریسک کردند و پای آن ایستادند و امروز شاهد تولید از فاز ۱۱ پارس جنوبی هستیم

وی ادامه داد:‌ یکی از مولفه های قدرت این است که مدیر ما و جوان ما نترسد و خطرپذیر باشد؛ برای کارهای بزرگ باید خطرپذیری کرد، مدیر ما برای کارهای بزرگ باید ریسک پذیر باشد و وارد میدان شود.

بر اساس این گزارش، ششم شهریورماه ۱۴۰۲ با حضور رئیس جمهور در سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی، بهره برداری از این میدان پس از ۲۰ سال با تصمیم و ریسک پذیری مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره و متخصصان شرکت ملی نفت ایران رقم خورد.

به اشتراک بگذارید : | | |