شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : اوجی با وزیر امور خارجه عمان دیدار و گفت‌وگو کرد

در آستانه سفر رئیس‌جمهوری به عمان، وزیر نفت کشورمان با وزیر امور خارجه عمان در مسقط دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت،‌ در دیدار و گفت‌وگوی جواد اوجی، وزیر نفت کشورمان با سید بدر البوسعیدی، وزیر خارجه عمان، طرفین درخصوص همکاری دو کشور در زمینه انرژی رایزنی و گفت‌وگو کردند.

 

وزیر نفت در جریان سفر خود به مسقط همچنین با رئیس سازمان سرمایه‌گذاری عمان دیدار کرد. وی با محمد بن حمد الرمحی، وزیر نفت عمان دیدار و رایزنی کرده است.

 

گام‌های بلند دیپلماسی انرژی

 

وزیر نفت از توافق برای تشکیل کمیته فنی و توسعه یکپارچه میدان مشترک هنگام در جریان سفر به کشور عمان خبر داد.

 

جواد اوجی درباره دستاوردهای مذاکره با مقام‌های عمان در جریان سفر به این کشور اظهار کرد: در مذاکرات انجام‌شده با مقام‌های عمان از جمله محمد بن حمد الرمحی، وزیر نفت عمان درباره همکاری در زمینه موضوعات مختلف اقتصادی و به‌خصوص همکاری در بخش انرژی توافق‌هایی انجام شد.

 

وی تصریح کرد: به‌عنوان محور اول توافق شد برای توسعه فازهای بعدی میدان نفتی هنگام که تنها میدان مشترک دو کشور است کمیته‌ای فنی مشترک تشکیل شود تا در قالب کارگروهی مشترک و تیم مشترک، این میدان به‌صورت یکپارچه توسعه داده شود.

 

وزیر نفت با بیان اینکه بهره‌برداری یکپارچه که در منطقه ما بی‌سابقه است برخلاف بهره‌برداری رقابتی سبب می‌شود مخزن میدان مشترک آسیب نبیند و برداشت از مخزن به‌صورت صیانتی اتفاق بیفتد و بیشترین بهره از توسعه میدان نصیب دو کشور شود، یادآور شد: محور دوم همکاری ایران و عمان که درباره آن توافق شد صدور خدمات فنی مهندسی بود.

 

اوجی تصریح کرد: با توجه به منابع نفتی و گازی عمان و همین‌طور توانمندی پیمانکاران و سازندگان ایرانی زمینه و ظرفیت بسیار خوبی برای صادرات خدمات فنی مهندسی ایران در بخش نفت و گاز به این کشور وجود دارد و توافق شد در بخش بالادست و پایین‌دست صنعت نفت، گاز، پالایشگاه‌ها، پتروپالایشگاه‌ها و تأسیسات گازی از توانمندی شرکت‌های ایرانی استفاده شود.

 

وی با بیان اینکه در همین راستا به دعوت وزارت نفت ایران به‌زودی یک هیئت عالیرتبه فنی از عمان برای بازدید از تأسیسات نفتی و گازی ایران و آشنایی با توانمندی سازندگان و پیمانکاران و شرکت‌های دانش‌بنیان به ایران سفر خواهند کرد، گفت: تجارت و صادرات پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی نیز محور سومی بود که مورد مذاکره قرار گرفت و توافق‌های خوبی روی آنها انجام شد.

به اشتراک بگذارید : | | |