شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : اطلاعیه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران؛ مردم مراقب پیامک‌های جعلی «سهمیه سوخت جبرانی» باشند

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی طی اطلاعیه‌ای درباره سواستفاده از اطلاعات محرمانه بانکی و شخصی افراد با ارسال لینک‌های جعلی برای ثبت‌نام سهمیه سوخت جبرانی هشدار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، در متن این اطلاعیه آمده است: «همزمان با اعلام وزیر نفت مبنی بر تخصیص سهمیه ویژه سوخت جبرانی به مالکان خودروها و متورسیکلت‌ها، افرادی با ارسال پیامک و اخبار جعلی، مردم را به سایت‌ها و لینک‌های جعلی برای ثبت نام سهمیه سوخت جبرانی هدایت می‌کنند و از این طریق اطلاعات محرمانه بانکی و شخصی افراد را به سرقت می‌برند.

بنا بر اخبار دریافتی، در این روش، کلاهبرداران لینکی را به صورت پیامک برای شهروندان ارسال می‌کنند و از کاربر درخواست کرده برای دریافت سهمیه سوخت جبرانی به لینک موجود در پیامک مراجعه کنند و پس از آن افراد به سایت‌های فیشینگ هدایت شده و مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرند.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر هوشیاری مردم نسبت به ترفندها و تکنیک های پیامکی کلاهبرداران، اعلام می کند: اطلاع‌رسانی لازم و جامع درباره تخصیص سهمیه سوخت جبرانی به‌صورت رسمی اعلام خواهد شد و مردم از ورود به سایت‌ها و لینک‌های مشکوک و غیرمعتبر که از طریق پیامک ارسال می‌شود، به جدی خودداری کنند.

لازم می دانیم بار دیگر از صبوری اقشار مختلف مردم و همکاری با وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در جریان بحران اخیر در سامانه هوشمند سوخت تقدیر و تشکر کنیم. خوشبختانه امروز با فعالیت جهادی و شبانه روزی کارکنان متعهد و متخصص وزارت نفت در همه جایگاه‌های فعال، امکان استفاده از کارت هوشمند سوخت میسر شده است.»

به اشتراک بگذارید : | | |