شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : شرکت ملی نفت ایران به دنبال ثروت آفرینی حداکثری است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه ماموریت اصلی ما در حال حاضر تولید حداکثری است، گفت: اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی برای طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید مناطق نفت خیز جنوب در روزهای آینده به این شرکت ابلاغ خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته مهر امروز (جمعه، ۱۶ مهر ۱۴۰۰) پس از حضور در مزار شهدای گمنام و در آیین معارفه مدیرعامل جدید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با بیان اینکه از این شرکت انتظار می رود حاکمیت شرکتی را تقویت و در سیاستگذاری کمک کند، اظهار کرد: مناطق نفتخیز جنوب باید همراه شرکت ملی نفت ایران باشد و در تصمیم سازی نقش موثری ایفا کند.

* ضرورت تقویت حاکمیت شرکتی مناطق نفتخیز جنوب

وی با اشاره به اینکه مصادیق حاکمیت شرکتی باید در تمام عرصه های ما دیده شود و نمایان باشد، افزود: باید به این باور برسیم تا بحث کلان نگری در اقتصاد طرح ها و بحث حاکمیتی بهبود یابد.

معاون وزیر نفت اظهار کرد: استقلال هیات مدیره ها مهم و نقش آنها در اداره یک شرکت بسیار اهمیت دارد و حضور هیات مدیره قوی به اجرای برنامه های شرکت از سوی مدیرعامل می تواند کمک کند.

خجسته مهر با بیان اینکه ماموریت اصلی ما بازگشت ظرفیت تولید نفت مطابق برنامه ها حداقل در کوتاه مدت است، گفت: در میان مدت حتما باید به دنبال تثبیت و پایداری ظرفیت تولید باشیم.

* منابع انسانی با انگیزه؛ زمینه ساز تولید حداکثری

وی با اشاره به اینکه اولین قدرنشناسی از نیروی انسانی این است که از آنها انتظاری نداشته باشیم و اگر برای کارکنان برنامه تعریف نکنیم به آنها پیام بی اهمیتی داده ایم، افزود: وقتی ذخایر و ثروت عظیمی داریم باید برنامه ریزی خوبی برای تولید حداکثری داشته باشیم و این دارایی زیرزمینی را به ثروت روزمینی تبدیل کنیم که این مسیر با حضور کارکنان باانگیزه بهبود می یابد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه این ظلم به شرکت های نفتی هست که ماموریت حداقلی برای آنها ترسیم کنیم، اظهار کرد: سطح کار بسیار بالا و توان عملیاتی نیز بالا است و باید بدانیم ماموریت بسیار سنگینی در پیش داریم و نیروی انسانی را برای این مسیر باید آماده و تقویت کنیم.

خجسته مهر افزود: مولفه زمان بسیار مهم است و اگر چابکی و سازوکار لازم را برای انجام کار در زمان معین نداشته باشیم نمی توانیم مجری خوبی باشیم و این یک ضعف در پروژه ها است.

* نوسازی تاسیسات؛ اولویت راهبردی

وی با اشاره به اینکه در راستای تثبیت تولید برخی پروژه ها بسیار مهم و راهبردی هستند و باید برنامه ها به شکلی باشد که تولید تثبیت و پایدار شود، گفت: خطوط لوله باید مراقبت شود، بحث های پدافندغیرعامل و تعمیراتی مهم است و در بلندمدت نوسازی تاسیسات فرسوده جزو کارهای اساسی و مهم است.

وی افزود: در بحث تعمیرات اساسی مربوط به ماشین های دوار که در گذشته بخشنامه ای محدود کننده صادر شده بود اگر این مانع تولید است آن را لغو می کنیم تا کارها تسریع شود؛ محدودیت های مرکز تعمیرات آغاجاری برای انجام ماموریت ها نیز برداشته خواهد شد و دستورالعمل های پیشین با رویکرد مانع زدایی اصلاح می شوند.

* اعتبار ۶۰ میلیارد تومانی برای خدمات رفاهی

خجسته مهر با بیان اینکه مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ خواهد شد تا در مناطق نفتخیز جنوب برای اجرای پروژه های نگهداشت و افزایش تولید استفاده شود، افزود: برای انجام کارهای رفاهی در مناطق نفتخیز جنوب نیز مبلغ ۶۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است تا مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: ضرورت دارد تاکید کنم مناطق نفت خیز جنوب و شرکت های تولیدی برای کارهای اولویت دار محدودیت مالی نخواهد داشت و در این زمینه حمایت های لازم انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در ادامه از زحمات و تلاش‌های احمد محمدی در مدت تصدی مدیرعاملی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قدردانی کرد و گفت: باید قدردان جمهوری اسلامی باشیم که فرصت مسئولیت را به ما داده و باید بدانیم که این فرصت محدود است و در همین فرصت اندک باید حداکثر استفاده را برای انجام کارها و ماموریت‌های بزرگ انجام دهیم.

* مهندس دانشی فردی آشنا از بدنه نفت است

وی برای علیرضا دانشی مدیرعامل جدید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز آرزوی موفقیت کرد و گفت‌: ایشان از بخش بالادست صنعت نفت است و الحمدلله کسی انتخاب شده که در تار و پود این صنعت ریشه دوانده و ما خوشحالیم که ایشان این مسئولیت را قبول کرده‌اند.

در این جلسه همچنین ‌مهندس محمدی مدیرعامل پیشین مناطق نفتخیز جنوب گزارشی از عملکرد، دستاوردها و اقدامات صورت گرفته در دوره مدیریت خود را ارائه داد و در پایان مراسم از وی تقدیر شد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و هیات همراه همچنین بعد از حضور در نشست تودیع و معارفه به دیدار حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد، امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان رفت.

۲/۳۲۲۱۷

به اشتراک بگذارید : | | |