شما اینجا هستید   |

وزیر نفت در حکمی، محسن خجسته‌مهر را به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در حکم جواد اوجی خطاب به خجسته‌مهر آمده است: «نظر به مراتب تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند جنابعالی و بر اساس پیشنهاد اعضای محترم هیئت‌مدیره شرکت ملی نفت ایران و منطبق با ماده ۵۰ اساسنامه این شرکت (مصوب  سال ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی) به موجب این حکم به سمت معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌ها و در راستای تحقق اهدافی از جمله مواردی به شرح ذیل، اقدامات لازم و موثر در دستور کار قرار گیرد.

– استفاده از راهبردها و تمامی ظرفیت‌های مفید و کارآمد برای بهبود و ارتقای ظرفیت تولید نفت و گاز و افزایش توان صادراتی نفت و فراورده‌های نفتی.

– پیگیری موثر به‌منظور تسریع در اجرای طرح‌های توسعه‌ میدان‌های نفت و گاز با اولویت میدان‌های مشترک به‌ویژه میدان گازی پارس جنوبی و میدان‌های نفتی غرب کارون.

– برنامه‌ریزی لازم برای اجرای طرح‌های اولویت‌دار حفظ و نگهداشت و افزایش توان تولید نفت و گاز.

– اولویت‌بندی در تخصیص منابع مالی و استفاده از روش‌های موثر برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی.

– مدیریت علمی مخازن از طریق اجرای طرح‌های صیانتی و نگهداشت به‌منظور جبران افت ظرفیت تولید نفت و گاز.

– استفاده و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای بومی‌سازی تجهیزات و کالاهای راهبردی صنعت نفت.

– انجام بررسی‌ها و اقدامات مقتضی در رابطه با بازآرایی ساختار شرکت ملی نفت ایران در راستای بهینه‌سازی فعالیت‌ها و جلوگیری از موازی‌کاری‌ها.

– اتخاذ سیاست‌های موثر به منظور مدیریت بهینه و مطلوب هزینه‌های شرکت.

– شناسایی و به‌کارگیری مدیران و نیروهای توانمند، متعهد و فسادستیز بر اساس اصل شایسته‌سالاری و جانشین‌پروری.

– نظارت و اهتمام ویژه در شفافیت معاملات و انجام به‌موقع آنها با رعایت قانون برگزاری مناقصات و آیین‌نامه‌های مربوطه و شناخت گلوگاه‌های فسادخیز در سایر موضوعات و مبارزه جدی با عوامل آن.

– تقویت استانداردهای حکمرانی شرکتی، مدیریت دانش و تعالی سازمانی و همچنین شفافیت.

محسن خجسته‌مهر سال ۱۳۴۹ در دزفول متولد شده است و دارای مدرک دکترا در رشته مهندسی مخازن هیدروکربوری از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

از جمله سوابق کاری وی نیز می‌توان به مدیرعاملی شرکت توسعه حفاری تدبیر و نائب‌رئیسی هیئت‌مدیره، معاون وزیر نفت در برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری، مشاور وزیر نفت، قائم مقامی معاون وزیر نفت در برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری، ریاست ستاد اصلی سیاست‌های اصل ۴۴ وزارت نفت، ریاست شورای انفورماتیک وزارت نفت و سرپرستی اداره کل اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ و صنایع پایین دستی، عضویت در هیئت امنای موسسه بین‌المللی مطالعات انرژی، دبیری ستاد تدابیر ویژه اقتصادی وزارت نفت و نماینده وزارت نفت در ستاد تدابیر اقتصادی دولت، دبیر ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها وزارت نفت، دبیری کارگروه نمایندگان ویژه رئیس جمهوری در امور نفت، عضویت در کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد، عضویت در کمیسیون اقتصاد دولت، معاون مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت، دبیر کمیته ویژه نظارت برمیادین مشترک، عضو کمیته ملی کنگره جهانی نفت، سرپرستی پروژه‌های نفت و گاز (مناطق نفت‌خیز جنوب)، سرپرست گروه نظارت بر مطالعات میادین نفتی مناطق نفت‌خیز جنوب در کانادا، مهندسی ارشد مطالعات شبیه سازی مخازن در شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب و مهندسی مخازن نفت و گاز در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اشاره کرد.

وزیر نفت همچنین از زحمات مسعود کرباسیان قدردانی کرد و خطاب به وی نوشت: بدینوسیله مراتب سپاس خود را از تلاش و زحمات جنابعالی در سمت معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام می‌دارم و از خداوند منان، توفیق روزافزون را برای جنابعالی در تمامی عرصه‌ها خواستارم.

به اشتراک بگذارید : | | |