شما اینجا هستید   |

    اخبار نفت : مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:ایجاد ارزش افزوده و رفع چالش‌ها با دانش و توان داخلی، آرمان صنعت نفت است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه باید دانشگاه صنعت نفت را تقویت کرد، گفت: ایجاد ارزش افزوده و رفع چالش‌ها با دانش و توان داخلی، آرمان صنعت نفت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر، معاون وزیر نفت پنجشنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۲ با حضور در آیین بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه صنعت نفت در آبادان ضمن گرامیداشت یاد شهدای دانشگاه صنعت نفت، اظهار کرد: شهدا فقط دنبال دانش اندوزی نبودند بلکه با علم و ایمان، به الگوهای جاودان تبدیل شدند و انقلاب را بیمه کردند.

وی افزود: دوام، امنیت، آرامش و توانمندی و اقتدار اقتصادی امروز ما مرهون ایثار همین شهداست.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: برای رسیدن به آرمان و اهداف، باید دانشگاه صنعت نفت را تقویت کرد.

خجسته‌مهر با بیان اینکه تبدیل منابع هیدروکربوری به ثروت، ایجاد ارزش افزوده و برطرف کردن چالش ها با دانش و توان داخلی، آرمان صنعت نفت است، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این آرمان‌ها باید دانشگاه‌های صنعت نفت را تقویت کرد و از دانش موجود برای رشد اقتصادی و رسیدن به اقتدار، رفاه و آرامش بهره برد.

وی افزود: دانشگاه زیرساخت پیشرفت، توسعه، آبادانی و اقتدار اقتصادی کشور است؛  ایران قوی، دانشگاه قوی می‌خواهد و با توجه به حجم منابع هیدروکربوری موجود، باید نیروی انسانی کارآمد را برای ۱۰۰ سال آینده تربیت کرد و برنامه داشته باشیم که این مسئولیت دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های صنعت نفت را دوچندان می‌سازد.

خجسته‌مهر با تاکید بر اینکه برای حفظ هویت تاریخی و توسعه دانشگاه همه درخواست‌های واصله را مصوب و تامین کردیم، یادآور شد: در مجموعه وزارت نفت، فارغ التحصیلان دانشگاه را استخدام، جذب بیش از ۲۰ استاد را تصویب و برنامه بورسیه دکتری و فوق لیسانس دانشجویان دانشگاه صنعت نفت را به عنوان نخستین گام در سال آینده برنامه ریزی کردیم.

وی در پایان از احداث مرکز  جامع ازدیاد برداشت در جنوب غرب با محوریت دانشگاه صنعت نفت خبر داد و گفت: انتظار داریم که دانشگاه نیز توان بالقوه خود را به ظرفیت بالفعل بدل سازد و به عنوان یک مرکز راهبردی در صنعت نفت ایفای نقش کند.

در این ‌نشست مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران از جمله مدیرعامل شرکت منطقه ویژه اقتصادی لاوان و فرمانده بسیج شرکت ملی نفت ایران، مدیران عامل شرکت‌های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت و گاز اروندان و ملی حفاری ایران و مدیران استانی نیز حضور داشتند.

تصاویر: پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه صنعت نفت

به اشتراک بگذارید : | | |