شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : آیین گرامیداشت سالروز شهادت شهید حاج شعبان نصیری ‌برگزار شد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در آیین گرامیداشت پنجمین سالروز شهادت سردار مدافع حرم شهید حاج شعبان نصیری گفت: در وزارت نفت به‌دنبال استقرار آرمان‌ها و مرام شهدا هستیم، زیرا اگر بتوانیم همانند شهدا مجاهد فی‌سبیل الله باشیم می‌توانیم قله‌های اقتصادی را در کشور فتح کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، محسن خجسته‌مهر روز سه‌شنبه (دهم خردادماه) در آیین گرامیداشت پنجمین سالروز شهادت سردار مدافع حرم شهید حاج شعبان نصیری که در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، با بیان اینکه اگر انقلاب اسلامی همچنان بادوام و استوار مانده به‌دلیل حضور قدسی شهیدان است، گفت: امروز اگر تکانه‌ای نمی‌تواند آرمان‌های انقلاب اسلامی را دچار حادثه کند به برکت حضور قدسی شهیدان والامقام است.

وی با شاره به اینکه شهدا اگر خوشحال و مسرور هستند نه به‌خاطر عملکردشان، بلکه به‌دلیل این است که به لطف الهی و رضای خدا نائل شدند، افزود: شهدا برای اعتلای دین اسلام و  احکام اسلامی مجاهدت کردند و به‌معنای واقعی کلمه جهاد فی سبیل الله را برگزیدند و رضایت خدا را به خاطر این مجاهدت به‌دست آوردند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: شهید نصیری مجاهد در راه جنگ نرم بود، دشمن امروز می‌داند که دیگر جنگ نظامی جواب نخواهد داد، از این رو می‌خواهند ابتدا ایدئولوژی‌ها را فتح کنند که موفق نخواهند شد.

خجسته‌مهر اظهار کرد: در وزارت نفت به‌دنبال استقرار آرمان‌ها و مرام شهدا هستیم، اگر بتوانیم همانند شهدا مجاهد فی سبیل الله باشیم می‌توانیم قله‌های اقتصادی را برای تولید ثروت در کشور فتح کنیم.

وزارت نفت را تفکری همانند شهید نصیری اداره می‌کند

همچنین مرتضی شاهمیزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در این مراسم گفت: وزارت نفت را امروز تفکری همانند شهید شعبان نصیری اداره می کند، کارهای بزرگی که در این مدت انجام شده و ریل‌گذاری‌های صحیحی که شده همان دیدگاه‌ها و اندیشه‌هایی است که حاج شعبان نصیری بیان می‌کرد.

وی با اشاره به اخلاص شهید شعبان نصیری افزود: شخصی او را نمی‌شناخت، اما خدا جایگاه بزرگی برای وی تعریف کرده بود. شهید نصیری به‌دنبال اسم و رسم نبود، وی شاگردانی برای نسل‌های آینده تربیت کرد و برای رسیدن به هدف با برنامه‌ریزی کار می‌کرد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: متأسفانه در دورانی (دولت گذشته) برخی با عناوین ناصواب حاج شعبان را رنجاندند و سدی در برابر کارهای او ایجاد کردند.

شاهمیرزایی ادامه داد: راه نجات انقلاب و کمال صنعت نفت امروز از عمده آرمان‌های شهید نصیری است. هشت سال بسیاری از طرح‌ها همچون راه طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را خاموش و مسدود کردند، اما امروز آن دوران سپری شده و امروز، روز کار و فعالیت است.

وی نصب‌العین صنعت نفت را امروز عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و گفت: باید خام‌فروشی را ترک کنیم، ازدیاد ارزش افزوده را در صنعت پتروشیمی ایجاد و از دانش و توان داخلی خود در این صنعت استفاده کنیم.

در این آیین با حضور محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و سید سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور تعدادی از خانواده شهدا از کتاب اقیانوس آرام رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید : | | |