شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : امضای ۸ تفاهم‌نامه و قرارداد؛ دستاورد سفر وزیر نفت به آمریکای لاتین

در سفر وزیر نفت به کشورهای آمریکای لاتین چهار تفاهم‌نامه و دو قرارداد در حوزه نفت و دو تفاهم‌نامه در حوزه کشاورزی امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، جواد اوجی هفته گذشته در سفری به کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا و نیکاراگوئه همسو با فعال‌سازی دیپلماسی انرژی، دیدارهای پرشماری با مسئولان این کشورها داشت  و در جریان این سفر تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهایی نیز امضا شد.

 

وزیر نفت در ونزوئلا با نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری و وزیران نفت، امور خارجه، مدیرعامل شرکت ملی نفت ونزوئلا و مقام‌های ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

اوجی همچنین از بعضی از تأسیسات نفتی کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی بازدید کرد. توسعه و تولید در میدان‌های نفت و گاز، ارتقا و نوسازی پالایشگاه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های پالایشگاهی، آموزش نیروی انسانی و کارشناسی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صدور خدمات فنی مهندسی و انتقال فناوری و توسعه بازارهای صادراتی نفت خام، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی از جمله محورهای مذاکرات و تفاهم‌نامه‌ها بود.

 

تاکید سفارت ایران در کاراکاس بر دستاوردهای قابل‌توجه سفر وزیر نفت به ونزوئلا

در پی سفر وزیر نفت، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس نیز در حساب رسمی خود در توئیتر تأکید کرد که مذاکرات جواد اوجی با مسئولان این کشور دستاوردهای قابل توجهی به همراه داشته است. متن توئیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس به شرح زیر است:

«مذاکرات وزیر نفت محترم کشورمان با رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و وزیر نفت ونزوئلا دستاوردهای مهمی به دنبال داشت و نویدبخش همکاری های عمیق و گسترده تر ایران و ونزوئلا به عنوان دو غول نفتی جهان خواهد بود. روابط راهبردی ایران و ونزوئلا از این به بعد با قدرت و سرعت بیشتری رو به جلو حرکت خواهد کرد».

به اشتراک بگذارید : | | |