شما اینجا هستید   |

    اخبار برتر : ضرورت سرمایه‌گذاری هوشمند در مسئولیت اجتماعی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: خوراک مجتمع‌های پتروشیمی از روزانه معادل یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام کنونی به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه نفت خام در پایان برنامه هشتم توسعه می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، مرتضی شاهمیرزایی روز یکشنبه (هشتم اسفندماه) در سومین نشست شورای عالی مسئولیت اجتماعی صنعت پتروشیمی بر ضرورت توجه هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی به برنامه‌ریزی‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی به‌عنوان شرکت مادرتخصصی تأکید و اظهار کرد: سرمایه‌گذاری شرکت‌های پتروشیمی در زمینه مسئولیت اجتماعی باید هدفمند و هوشمند شود تا تبعیض‌ها کاهش یابد.

وی با بیان اینکه ظرفیت صنعت پتروشیمی سالانه ۹۰ میلیون تن است که تا پایان برنامه هشتم توسعه به حدود ۲۰۰ میلیون تن می‌رسد، افزود: امروز معادل یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام خوراک مجتمع‌های پتروشیمی است که این رقم تا پایان برنامه هشتم توسعه به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه نفت خام خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: با دو برابر شدن مقدار خوراک مصرفی مجتمع‌های پتروشیمی تا پایان برنامه هشتم توسعه، محصولاتی با ارزش افزوده بالایی تولید خواهد شد که قابل مقایسه با میزان کنونی نیست.

شاهمیرزایی تأکید کرد: فراهم‌سازی زیرساخت‌ها، توجه به محیط پیرامونی، مسئولیت‌ اجتماعی و آموزش تخصصی نیروهای بومی از جمله مواردی است که برای تحقق اهداف توسعه‌ای صنعت پتروشیمی ضروری است.

وی به نقش مهم عمل به مسئولیت اجتماعی تأکید کرد و گفت: همه ۶۹ طرح برنامه هفتم توسعه با میانگین پیشرفت ۳۰ درصدی در حال اجرا هستند که باید برنامه مسئولیت اجتماعی آنها به‌عنوان پیوست لحاظ شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: برای توسعه متوازن صنعت پتروشیمی افزون بر اجرای طرح‌ها باید به محیط پیرامونی و زیرساخت‌های لازم نیز توجه ویژه کرد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی به‌عنوان تسهیل‌کننده امور از همه شرکت‌ها حمایت خواهد کرد.

شهیدی‌نیا: اختصاص بودجه ۲۸۸ میلیارد تومانی پتروشیمی‌های ماهشهر برای مسئولیت اجتماعی

سیدامید شهیدی‌نیا در ارتباط زنده با سومین نشست شورای عالی مسئولیت اجتماعی صنعت پتروشیمی اظهار کرد: پتروشیمی‌های ماهشهر ۲۸۸ میلیارد تومان بودجه برای عمل به مسئولیت اجتماعی در سال ۱۴۰۰ اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: از ۲۸۸ میلیارد تومان، ۱۳۰ میلیارد تومان جذب و هزینه شده است و بقیه پروژه‌ها تا پایان امسال و بخشی نیز در سال آینده تکمیل می‌شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی افزود: شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا در بخش‌های مختلف کشور هزینه کرده است.

شهیدی‌نیا با تأکید بر اجرای طرح‌های برنامه‌ریزی‌شده در حوزه مسئولیت اجتماعی گفت: در این حوزه باید اولویت‌ها ثابت باشد و با تغییر مدیریت‌ها، تغییری در برنامه‌ها انجام نشود.

حسنی: سرمایه‌گذاری ۳۲۰ میلیاردی پتروشیمی‌های پارس در زمینه مسئولیت اجتماعی در ۱۴۰۱

مسعود حسنی، در سومین نشست شورای عالی مسئولیت اجتماعی صنعت پتروشیمی گفت: توانمندسازی جامعه پیرامونی و مشارکت با جامعه پیرامونی در اجرای پروژه‌های منطبق با اصول توسعه پایدار در عمل به مسئولیت اجتماعی دارای اولویت هستند.

وی با اشاه به عملکرد دو سال گذشته شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس افزود: ۶۵ میلیارد تومان در سال ۹۹ و ۸۹ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ تاکنون از سوی این شورا در زمینه مسئولیت اجتماعی سرمایه‌گذاری شده است.

رئیس شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس ادامه داد: افزون‌ بر ۸۹ میلیارد تومان از ابتدای امسال تاکنون، حدود ۱۰۱ میلیارد تومان نیز پروژه در شهرستان‌های عسلویه، کنگان، جم و دیر تعریف شده است که با احتساب این رقم، مجموع سرمایه‌گذاری شورا در سال ۱۴۰۰ به ۱۹۰ میلیارد تومان می‌رسد، البته بعضی از این پروژه‌ها ممکن است سال آینده تکمیل شوند.

به گفته حسنی، سرمایه‌گذاری شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس در زمینه مسئولیت اجتماعی در سال ۱۴۰۱ به ۳۲۰ میلیارد تومان می‌رسد.

سومین نشست شورای عالی مسئولیت اجتماعی صنعت نفت با حضور مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیران عامل هلدینگ‌های پتروشیمی و رؤسای شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه پارس و ماهشهر برگزار شد.

در این نشست بودجه مسئولیت اجتماعی صنعت پتروشیمی برای سال ۱۴۰۱ به مقدار یک هزار میلیارد تومان تصویب شد که در صورت نیاز قابلیت افزایش دارد. افزون‌ بر این، از کتاب «استراتژی‌های مسئولیت‌های اجتماعی صنعت پتروشیمی» نیز در این نشست رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید : | | |