شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : نمایشگاه تخصصی صنعت نفت خوزستان با حضور ۲۱۰ شرکت داخلی آغاز به کار می‌کند

نمایشگاه تخصصی صنعت نفت خوزستان با سیاست‌گذاری و حمایت معنوی شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت مهندسی و توسعه نفت، فردا (۱۷ بهمن ماه) با حضور مسئولان کشوری و استانی در اهواز آغاز به کار می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، نمایشگاه تخصصی صنعت نفت خوزستان که از سوی شرکت نمایشگاه بین‌المللی خوزستان از فردا به مدت چهار روز تا ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود، پذیرای حضور ۲۱۰ شرکت و سازنده داخلی شامل سازندگان قطعات و تجهیزات صنعت نفت، پیمانکاران مگاپروژه‌های نفتی، شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاه‌هاست.

در این نمایشگاه که با هدف توسعه توان راهبری پروژه‌ها و بومی‌سازی تجهیزات صنعت نفت برگزار می‌شود، آخرین دستاوردهای ساخت داخل رونمایی می‌شود و برگزاری نشست‌های تخصصی در خصوص راهکارهای تقویت ساخت داخل نیز برنامه‌ریزی شده است.

از میان پنل ها و سمینارهای جنبی نمایشگاه صنعت نفت اهواز که ارائه آنها در چهار روز برگزاری نمایشگاه برنامه ریزی شده می توان به برگزاری پنل توسعه درون زای سبز، معرفی فرصت های سرمایه گذاری در طرح بزرگ محیط زیستی جمع آوری گازهای همراه مناطق نفتخیز جنوب و غرب کارون و سمینار آشنایی با استاندارد ساخت کالای غیر اصلی در نخستین روز از برگزاری اشاره کرد.

پنل‌ نظام مدیریت یکپارچه دارایی های فیزیکی، صنعت نفت دانش بنیان، حمایت از توسعه ساخت داخل با توسعه همکاری های فناورانهو ایجاد شبکه فناور، بررسی فرصت ها و چالش های استفاده از ظرفیت قانونی حمایت از تولید بار اول و نحوه حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری از شرکت های دانش بنیان و سمینار آینده پژوهشی در صنایع نفت و گاز از جمله برنامه های دومین روز از برگزاری نمایشگاه است.

در سومین و چهارمین روز از برگزاری نمایشگاه صنعت نفت اهواز نیز ۴ پنل با عناوین رویکرد برون سپاری نفت و گاز در راستای صیانت از تولید ملی، فناوری های چاه محور، اقدامات، نیازها و فرصت های قراردادی، چالش های ژئومکانیک و استفاده بهینه در برنامه ریزی حفاری و پنل چالش های ارتباط صنعت نفت دانشگاه و ۲ سمینار با عنوان های معرفی زنجیره ارزش صنعت نفت و گاز با رویکرد شناسایی حلقه های مفقوده و سمینار معرفی فرصت های سرمایه گذاری در زمینه ارتقا و بهینه سازی ماشین آلات فرآیندی مناطق نفتخیز، برگزار می شود.

همچنین در حاشیه برگزاری این نمایشگاه از برخی از اقلام حفاری، اقلام یدکی توربین گازی سولار ساترن و برخی اقلام یدکی ابزار دقیق رونمایی می شود.

۱/۳۲۸۲۱

به اشتراک بگذارید : | | |