شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : ستاد تحول و پیشرفت فناوری‌های دانش‌بنیان شرکت ملی نفت ایران تشکیل شد

با ابلاغ محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، ستاد تحول و پیشرفت فناوری های دانش بنیان در این شرکت تشکیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در ابلاغیه معاون وزیر نفت آمده است: «بیانات راهبردی و عمیق مقام معظم رهبری (دامت بركاته)‌ در دیدار تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در تاریخ دهم بهمن ماه پیرامون اولویت ها و راهبردهای صنعت کشور، افق جدیدی را برای صنعت نفت کشور ترسیم نمود و تکلیف سنگینی را بر روی شانه های تک تک مدیران، کارکنان و جوانان صنعت بزرگ و راهبردی نفت و گاز گذاشت.

کارکنان و مدیران خدوم صنعت نفت و گاز کشور از قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در شرایط دشوار جنگ تحمیلی، در صف مقدم فداکاری و مجاهدت بوده اند و امروز نیز افتخار کارکنان، جوانان برومند و مدیران انقلابی شرکت ملی نفت ایران، ایفای وظیفه سربازی رهبر انقلاب و ملت بزرگ ایران در خط مقدم جنگ اقتصادی است و طی مدت زمان کوتاه استقرار دولت مردمی سیزدهم، افسران دفاع مقدس اقتصادی در شرکت ملی نفت ایران، موفق به افزایش حجم فروش نفت و میعانات گازی و کم اثرکردن تحریم‌ها در این صنعت راهبردی شده اند.

در کنار این تلاش ها، امروز دغدغه و نگرانی به حق رهبر معظم انقلاب، دانش بنیان کردن صنعت نفت و جبران عقب ماندگی فناوری است که ناشی از رویه‌های ناکارآمد، ناقص و بعضاً ناسالم گذشته و نگاه تفننی و نمایشی به مسأله علم، پژوهش و فناوری در حوزه صنعت نفت بوده است.

در گام دوم انقلاب اسلامی فرزندان انقلابی رهبری در شرکت ملی نفت ایران به عنوان یکی از مهمترین ارکان صنعت نفت و گاز با درک ضرورت رفتار مسوولانه در قبال اجرای منویات معظم‌له، عزم خود را برای تحول راهبردی در رویکردها و تغییر و بازسازی انقلابی ساختارها و اصلاح حوزه علم، پژوهش و فناوری جزم کرده‌اند و آماده اند با پیشگامی نخبگان و جوانان انقلابی و با استفاده از ظرفیت و همکاری تمامی اندیشمندان، کارآفرینان، دانشگاهیان، پژوهشگران، شرکت های دانش بنیان، شرکت های خدمات فنی و سازندگان کالاها و تجهیزات صنعت نفت فصلی نو را در عرصه اقتصاد انرژی دانش بنیان جمهوری اسلامی پایه ریزی کنند.

در همین راستا در طلیعه چهل و سـومیــن سالگرد پیروزی انـقلاب اسـلامی و در اجرای فرمـان رهبر معـظم انقلاب “ستاد تحول و پیشرفت فناوری های دانش بنیان شرکت ملی نفت ایران” به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و منابع ساختاری، فناوری، عملیاتی، مالی و نیروی انسانی و طراحی و اجرای گام ها و اقدامات لازم در خصوص دانش بنیان کردن و ارتقای سطح فناوری در زنجیره ارزش شرکت ملی نفت ایران تشکیل می گردد.

جلسات ستاد بصورت منظم زیر نظر اینجانب و دبیری مدیر محترم پژوهش و فناوری تشکیل خواهد شد. مدیران عامل شرکت‌های فرعی و مدیران ستادی به منظور تقسیم کار و گزارش‌دهی حسب مورد در جلسات حضور خواهند یافت. مدیریت‌های ستادی و هیأت مدیره شرکت‌های تابعه موظف به پیگیری و اجرای تصمیمات ستاد و ارائه گزارش عملکرد در فعالیت‌های توسعه‌‌ی فناوری خواهند بود.»

۲/۳۲۸۷۲

به اشتراک بگذارید : | | |