شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : بیانیه بیست‌وپنجمین نشست وزارتی اوپک‌پلاس

بیانیه بیست‌وپنجمین نشست وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو ائتلاف اوپک‌پلاس بر اهمیت ادامه تلاش‌ها برای حفظ توازن بازار نفت تأکید کرد.

به گزارش دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، بیست‌وپنجمین نشست وزیران نفت و انرژی تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک چهارشنبه، ۱۳ بهمن‌ماه به‌صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

پس از جمع‌بندی رسمی بیست‌وپنجمین نشست وزیران اوپک و غیراوپک (ONOMM) که به‌صورت ویدیوکنفرانس در روز دوم فوریه ۲۰۲۲ (۱۳ بهمن‌ماه) برگزار شد و با توجه به بنیان‌های کنونی بازار نفت و اجماع در مورد چشم‌انداز آن، کشورهای تولیدکننده نفت اوپک و غیر اوپک بر موارد زیر تأکید کردند:

۱. تصمیم‌ دهمین نشست وزیران کشورهای عضو و غیر عضو اوپک (۱۲ آوریل ۲۰۲۰) که پس از آن در نشست‌های بعدی از جمله در نوزدهمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک‌پلاس (۱۸ ژوئیه ۲۰۲۱) هم تأیید شده بود، مورد تأکید قرار گرفت.

۲. برنامه تسهیل توافق کاهش تولید و سازوکار تعدیل ماهانه تولید – که در نوزدهمین نشست وزیران اوپک پلاس تصویب شده بود – دوباره تأیید و بر اساس آن مقرر شد مجموع عرضه ماهانه اوپک‌پلاس در مارس ۲۰۲۲ نیز ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

۳. بر اهمیت حیاتی پایبندی کامل به سهمیه تولید اعضا و سازوکار جبران تخطی‌ها دوباره تأکید و فرصت ایجادشده برای جبران تخطی‌ها تا پایان ژوئن ۲۰۲۲ تمدید شد. کشورهای خاطی باید برنامه‌های جبرانی خود را بر اساس بیانیه پانزدهمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک ارائه دهند.

۴. در پایان مقرر شد بیست‌وپنجمین نشست مشترک وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک (اوپک‌پلاس) دوم مارس ۲۰۲۲ (۱۱ اسفندماه ۱۴۰۰) برگزار شود.

به اشتراک بگذارید : | | |