شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : همکاری‌های نفت خزر و تأسیسات دریایی توسعه می‌یابد

مدیران عامل شرکت نفت خزر و مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران بر توسعه همکاری‌های دوجانبه تأکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، نشست بررسی هم‌افزایی فعالیت‌های مشترک شرکت‌های مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران و نفت خزر با حضور مدیران عامل و جمعی از مدیران ارشد دو شرکت (شنبه، چهارم دی‌ماه) برگزار شد.

محمدرضا زهیری، مدیر عامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی در این نشست از آمادگی این شرکت برای انجام فعالیت‌های پرشمار دریایی در خزر خبر داد و گفت: شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، با بهره‌گیری از شرکت‌های زیرمجموعه فعال در حوزه‌های مختلفی نظیر پشتیبانی و راهبری شناورها، تعمیر و نگهداری و راه‌اندازی سکوها و ارائه خدمات فناوری و ارتباطات و مخابرات در دریا، آماده ارائه خدمات به فعالیت‌های توسعه‌ای نفت خزر و صنعت نفت کشور است.

وی با برشمردن امکانات این شرکت از جمله ۱۹ فروند شناور کوچک و بزرگ با توانمندی‌های گسترده از لوله‌گذاری و نصب سازه‌های سنگین تا انجام خدمات مساحی، غواصی، ترنچ و کاترساکشن، شناور غدیر ۵۰۰۰ را نماد ارزشمند و سرمایه‌ای ملی برای ایران دانست و تأکید کرد: این شناورها با افتخار بیش از ۱۱ سکوی پارس جنوبی، جکت‌ها، پایه‌های مشعل و غیره را برای افزایش تولید گاز کشور برای شرکت ملی نفت ایران نصب کرده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی با تأکید بر توانمندی تأسیسات دریایی در انجام همه فعالیت‌های دریایی با شناورهای ملکی خود، حوزه فعالیت‌های این شرکت را از دریای خزر تا خلیج فارس و دریای عمان و انجام پروژه‌های بین المللی دانست و تصریح کرد: اهتمام این مجموعه بر انجام پروژه‌های دریایی و گسترش فعالیت‌های بین‌المللی شرکت است.

مراد کمالی، مدیرعامل شرکت نفت خزر نیز در این نشست اظهار کرد: گسترش همکاری‌ها بین این شرکت و شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران به طرح توسعه خزر جنوبی کمک می‌کند.

۲/۳۲۶۴۹

منبع: روابط عمومی شرکت تأسیسات دریایی ایران

به اشتراک بگذارید : | | |