شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: سرمایه‌گذاری در بخش پژوهش، ضامن توسعه همه جانبه کشور است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از پژوهش به عنوان حلقه اتصال تمامی فعالیت های توسعه ای در کشور یاد کرد و گفت: نگاه مدیریتی به مقوله پژوهش، باید بر مبنای حمایت حداکثری از نخبگان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد علی زلفی گل در همایش گرامیداشت هفته پژوهش که امروز، ۲۹ آذرماه در مجتمع کوشک شرکت ملی نفت برگزار شد، گفت: بهترین نوع سرمایه گذاری در کشور، سرمایه گذاری در عرصه علم و فناوری است، چرا که این مقوله می تواند به توسعه همه جانبه کشور منتهی شود.

وی افزود: نگاه مدیریتی به مقوله پژوهش باید بر مبنای ارزش چندین برابری مطالعات انجام شده در توسعه بخش های مختلف صنعت در کشور باشد.

وی به اهمیت مقوله پژوهش در صنعت نفت به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور نیز اشاره کرد و افزود: هم اکنون ظرفیت های علمی خوبی در عرصه کاتالیست ها در صنعت نفت وجود دارد که وزارت نفت می تواند به صورت گسترده از این ظرفیت بالقوه در کشور استفاده و ارزش افزوده ایجاد کند.

زلفی گل از تداوم خام فروشی نفت به عنوان یکی از نشانه های عدم سرمایه گذاری درست در عرصه پژوهش یاد کرد و گفت: آمادگی داریم تا توان دانشجویان و اساتید کشورمان را در اختیار وزارت نفت قرار دهیم.

وی اعتماد به دانشجویان و نخبگان علمی کشور را به منزله گامی بلند در عرصه تولید محصول با ارزش افزوده چندین برابری دانست و تاکید کرد: هر دلاری که برای بحث پژوهش هزینه شود، بازده چند برابری خواهد داشت.

وزیرعلوم تصریح کرد: معتقدم بخشی از درآمد حاصل از فروش نفت باید در مقوله پژوهش هزینه شود و یکی از معضلات فعلی کشور مربوط به مقوله بیکاری است که با تکیه بر امر پژوهش و فناوری می توان منشا اثرات بزرگی در این بخش بود.

وی همچنین امضای بیش از ۴۰ قرارداد بزرگ ملی با دانشگاه ها و مراکز علمی کشور را گام بلندی از سوی صنعت نفت کشورمان دانست و گفت: ارزش این قراردادها بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان است که می تواند ضامن تحولات اساسی در این صنعت باشد.

وی، وعده وزیر نفت در زمینه افزایش ظرفیت چاه های کشور را نیز به مثابه انقلابی در صنعت نفت دانست و افزود: اثرات و برکات ناشی از این دستاورد می تواند در تمامی ابعاد اقتصادی و فرهنگی در کشور موثر باشد.

۴/۳۲۵۹۴

به اشتراک بگذارید : | | |