شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : ضرورت بازنگری امور حقوقی در قراردادهای نفتی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه ماموریت مدیریت امور حقوقی پیچیدگی‌های زیادی دارد و حساس به زمان است، گفت: ضرورت دارد امور حقوقی با بررسی نظرات نخبگان و کارشناسان در قراردادهای نفتی بازنگری‌های لازم را انجام دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر در آیین تکریم زهرا گودرزی و معارفه حجت‌اله علم‌الهدی، مدیر امور حقوقی این شرکت با بیان اینکه فعالیت های حقوقی نسبت به دو دهه گذشته پیشرفت‌های خوبی داشته است لیکن شرایط و استانداردهای جدید داخلی و بین المللی در این بخش بایستی مورد توجه قرار گیرد، افزود: حقوق نفت و گاز یک موضوع جدید در کشور است که هم جنبه داخلی و هم بین المللی دارد و در این بخش هنوز به تکامل کامل نرسیده ایم و بایستی در قراردادهای جدید به این موضوع توجه ویژه کنیم.

وی با اشاره به اینکه حجم کار در امور حقوقی نیز افزایش چشمگیری داشته است، اظهار کرد: در قراردادهای داخلی بایستی اصلاحاتی انجام شود و در این بخش گروهی از نخبگان و صاحب نظران باید نظرات کارشناسی را برای بهبود قراردادها ارائه کنند.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: مدل‌های قراردادی در بخش داخلی با بخش بین المللی باید تفاوت‌هایی داشته باشند و در این مسیر بازنگری و مرور مستمر قراردادها ضروری است.

خجسته‌مهر با بیان اینکه در ماموریت‌ها و فعالیت‌های امور حقوقی دارای پیچیدگی‌های فراوانی است، گفت: موضوعات حقوقی حساس به زمان و دارای پیچیدگی هستند که در این بخش باید نقاط مثبت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کنیم.

معاون وزیر نفت افزود: برای استیفای حقوق و منافع شرکت ملی نفت ایران باید تعصب ویژه ای داشته باشیم و از ابزارهای پیشرفته و اثربخش به دنبال احراز منافع شرکت ملی نفت ایران باشیم.

وی با اشاره به اینکه در قراردادهای بخش پیمانکاری نیز باید بازنگری شود، اظهار کرد: حجم قابل توجهی از دعاوی در شرکت های تابعه وجود دارد که مدتهاست باقی مانده و بایستی در کوتاه‌ترین زمان تعیین تکلیف شوند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: هدف نهایی ما توسعه کسب و کار شرکت است و در این مسیر امور حقوقی نیز مانند سایر بخش‌ها نقش تعیین کننده و مهمی دارد.

خجسته‌مهر در پایان افزود: از تلاش‌های خانم گودرزی در مدت تصدی سمت مدیر امور حقوقی قدردانی می کنم و از خدمات ایشان همچنان بهره‌مند خواهیم بود و برای آقای علم الهدی در ادامه مسیر آرزوی توفیق در خدمت به کشور و صنعت نفت خواستارم.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست، زهرا گودرزی با قدردانی از همراهی کارکنان توانمند امور حقوقی به تشریح بخشی از اقدام‌های خود در مدت زمان تصدی این مسئولیت پرداخت و حجت‌اله علم الهدی، نیز برنامه ها و رویکردهای مورد نظر برای اداره امور حقوقی شرکت ملی نفت را تببین کرد.

۲/۳۲۵۲۱

به اشتراک بگذارید : | | |