شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : سیاست وزیر نفت در خزر، تعامل سازنده به جای رقابت بازدارنده است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به رویکرد مهندس اوجی، وزیر نفت در خزر تأکید کرد: «تعامل سازنده به جای رقابت بازدارنده» به‌عنوان سیاست وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در خزر به‌همراه تداوم فعالیت‌های اکتشافی در شمال کشور و تقویت شرکت نفت خزر برای پیشبرد اهداف صنعت نفت در این بخش دنبال می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته مهر روز شنبه، (۱۵ آبان ۱۴۰۰) در آیین تکریم علی اصولی، مدیرعامل پیشین شرکت نفت خزر و معارفه مراد کمالی به عنوان سرپرست این شرکت، میدان سردار جنگل و سکوی ایران امیرکبیر را نماد حاکمیتی ایران در خزر عنوان کرد و گفت: نیاز به فناوری‌های روزآمد، ضرورت توجه دوچندان به مباحث زیست‌محیطی و ایمنی و اهمیت نگهداری از سکوی امیرکبیر به عنوان دارایی ارزشمند صنعت نفت، از جمله ویژگی‌هایی است که برای توسعه فعالیت‌ها در خزر باید مدنظر قرار گیرد؛ این موضوع در عین حال که تعیین کننده ساز و کارهای پیش روی صنعت نفت است، از اهمیت و ارزشمندی فعالیت‌هایی هم که تا کنون در این بخش انجام شده، حکایت دارد.

* تقویت هم‌افزایی شرکت‌ها و مدیریت‌ها

وی درباره اهمیت اکتشاف در شمال کشور گفت: اکتشاف، مبنای برنامه‌های صدساله توسعه کشور است؛ بنابراین چه توسعه در دستور کار باشد چه نباشد، باید ثروت‌های زیرزمینی احصا شوند و فعالیت‌های اکتشافی با قدرت ادامه یابند و در این راستا تولید و توسعه، بحث مجزایی است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه نظر وزیر محترم نفت درباره فعالیت‌های ایران در خزر مبتنی بر تعامل سازنده به جای رقابت بازدارنده است، تصریح کرد: موقعیت ژئوپلتیکی ایران در خزر ایجاب می‌کند سیاست‌های ما در این منطقه بسیار هوشمندانه باشد و لازم است رویکردهای این شرکت در هم‌افزایی با دیگر شرکت‌ها و مدیریت‌ها از جمله مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، بیش از پیش تقویت شود.

وی بر ضرورت بهره‌مندی هر چه بیشتر از متخصصان خبره و توانمند در شرکت نفت خزر تاکید کرد و با اشاره به لزوم دامنه‌دار بودن مطالعات در منطقه خزر، ادامه داد: این شرکت باید در استفاده از خدمات، بهره‌مندی حداکثری از پتانسیل شرکت‌های خدماتی موجود در منطقه را با هدف ایجاد اشتغال‌زایی دنبال کند.

خجسته‌مهر همچنین نگهداری ویژه و صحیح از سکوی نیمه‌شناور امیرکبیر، دامنه‌دار بودن مطالعات در منطقه خزر و تقویت نیروهای کارآمد را نیز از جمله اقدامات پیش رو و ضروری در این شرکت دانست.

وی در پایان از خدمات و زحمات علی اصولی در طول دوران مدیریت عاملی شرکت نفت خزر تقدیر کرد.

* اکتشافات، بهسازی ناوگان و مدیریت دانش، اولویت مدیریت جدید

مراد کمالی، سرپرست شرکت نفت خزر نیز از حسن اعتماد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و از تلاش‌های علی اصولی و مدیران عامل پیشین نفت خزر قدردانی کرد و گفت: اکتشافات، تعمیر و بهسازی ناوگان، رعایت حداکثری ایمنی، مدیریت دانش، چابکسازی و غنی سازی ساختار سازمانی، افزایش بهره‌وری، کرامت سرمایه انسانی، شفافیت، بهبودسازی فرایندها و کاهش هزینه‌ها سرلوحه مأموریت شرکت نفت خزر خواهد بود.

در این مراسم که با حضور مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران و اعضای هیأت مدیره شرکت نفت خزر برگزار شد، آقایان عماد حسینی و قلاوند نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده، از خدمات علی اصولی تقدیر کردند.

به اشتراک بگذارید : | | |