شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : قدردانی از تلاش‌های وزارت نفت برای رفع مشکل سامانه سوخت

معاون اول رئیس‌جمهوری و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اقدام‌های وزارت نفت در رفع سریع مشکل سامانه هوشمند سوخت قدردانی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، جواد اوجی شامگاه سه‌شنبه (چهارم آبان‌ماه) در گفت‌وگو با شبکه خبر اظهار کرد: معاون اول رئیس‌جمهوری پس از دریافت گزارش فعال شدن بعضی از جایگاه‌های عرضه سوخت در نخستین ساعات اختلال در سامانه هوشمند سوخت، از صبوری مردم و سرعت عمل همکاران ما در صنعت نفت قدردانی کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که با فعال شدن کل جایگاه‌های عرضه سوخت، فرآیند سوخت‌رسانی به خوبی انجام شود.

به گفته اوجی، پس از بروز اختلال در سامانه هوشمند سوخت، بلافاصله ستاد بحران در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تشکیل و به فوریت دستور داده شد در همه جایگاه‌ها سامانه آفلاین اجرایی و سوخت‌گیری به‌صورت دستی انجام شود. سپس تصمیم نهایی بر این شد تا همکاران تک به تک به همه جایگاه‌ها اعزام شوند و جایگاه‌ها را به‌صورت دستی عملیاتی کنند تا مردم برای دریافت سوخت دچار چالش نشوند و بتوانند تا زمان فعال شدن سامانه، از سهمیه بنزین آزاد استفاده کنند.

قدردانی نمایندگان مجلس

همزمان شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار شانا ضمن اشاره به عملکرد مثبت وزارت نفت در رفع سریع مشکل سامانه سوخت، از زحمات نیروهای فنی و کارشناسان این وزارتخانه قدردانی کردند.

فریدون عباسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: باید پدافند غیرعامل سامانه‌هایی همچون سامانه هوشمند سوخت به‌طور جدی تقویت شود.

وی افزود: از صبوری و تحمل مردم در این باره تشکر می‌کنم، وزارت نفت نیز تلاش خوبی انجام می‌دهد تا این مشکل هرچه سریع‌تر برطرف شود.

هادی بیگی‌نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس نیز گفت: هرچند حمله سایبری به سامانه سوخت کشور مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرد، اما این موضوع به‌خوبی توسط وزارت نفت مدیریت شد.

وی تصریح کرد: بنده دیروز در حوزه انتخابیه خود مشکلات مردم را از نزدیک مشاهده کردم، اما زحمات بی‌وقفه مسئولان و کارشناسان فنی وزارت نفت نیز قابل مشاهده بود. مردم بدانند وزارت نفت تمامی تلاش خود را انجام می‌دهد تا این مشکل به‌طور کامل برطرف شود.

فرهاد طهماسبی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم با اشاره به حضور سریع کارشناسان فنی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در جایگاه‌های عرضه سوخت برای رفع مشکل پیش‌آمده، اعلام کرد: هرچند در دقایق ابتدایی، فعالیت بیشتر جایگاه‌های عرضه سوخت با وقفه مواجه شد، اما حضور سریع و به‌موقع کارشناسان فنی وزارت نفت برای حل مشکل ستودنی بود.

وی ادامه داد: از مسئولان وزارت نفت و تلاش شبانه‌روزی آنها و اقدام جهادی برای رفع مشکل سامانه هوشمند سوخت تشکر و قدردانی می‌کنم.

جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز گفت: حمله‌های سایبری در بسیاری از کشورها مشاهده می‌شود، اما اقدام برای رفع آن اهمیتی بسیار دارد.

وی افزود: هرچند اختلال در سامانه سوخت کشور مشکلاتی ایجاد کرد، اما از مدیریت وزارت نفت برای حل سریع این مشکل تشکر می‌کنم.

به اشتراک بگذارید : | | |