شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : رئیس‌جمهوری: تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران ضروری است

رئیس‌جمهوری با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هرچه زودتر ارائه دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، شامگاه یکشنبه (دوم آبان‌ماه) به ریاست سیدابراهیم رئیسی برگزار شد و در آن موضوع حمایت از محرومان و رعایت عدالت اجتماعی در زمینه توزیع انرژی بین قشرهای مختلف مردم مطرح و پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد تیم اقتصادی دولت جهت‌گیری‌ها و برنامه‌های پیشنهادی خود را در این زمینه ارائه دهند تا هرچه زودتر درباره آن تصمیم‌گیری شود.

در این نشست همچنین موضوع تأمین انرژی پایدار برای اقتصاد ایران با دو محور منطقی کردن مصرف انرژی و تأکید بر عدالت اجتماعی و حمایت از قشور آسیب‌پذیر و محروم در دستور قرار گرفت.

در ادامه این نشست، ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پس از بحث و بررسی در خصوص گزارش وزارت نفت درباره برنامه‌هایش برای تولید و تأمین گاز با توجه به در پیش بودن فصل سرما و زمستان، شیوه‌های تأمین و عرضه انرژی پایدار برای بلندمدت بررسی و مقرر شد دستگاه‌های اجرایی حداکثر یک هفته آیین‌نامه‌های لازم را در این باره تدوین و تقدیم دولت کنند.

به اشتراک بگذارید : | | |