شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : محسن خجسته‌مهر، فردی متخصص و آشنا به صنعت نفت است

وزیر نفت، محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران را فردی متعهد، متخصص و آشنا به صنعت نفت دانست و ابراز امیدواری کرد که با مدیریت ایشان، اهداف نظام در سطح این شرکت محقق شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جواد اوجی امروز (پنجشنبه، یکم مهرماه) در نشستی با حضور مدیران عامل قدیم و جدید شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر را فردی متعهد، متخصص و آشنا به صنعت نفت خواند و گفت: امیدواریم با بهره‌مندی از مدیریت و دانش ایشان، اهداف نظام در سطح شرکت ملی نفت ایران محقق شود.

وی همچنین از زحمات مسعود کرباسیان، مدیرعامل پیشین شرکت ملی نفت ایران نیز قدردانی و برای وی آرزوی سلامتی کرد.

اوجی گفت: امیدوارم سوابق و تجربه شما نیز کمک‌کننده صنعت نفت باشد.

وزیر نفت روز گذشته در حکمی، محسن خجسته‌مهر را به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب و از تلاش‌های مسعود کرباسیان در مدت زمان تصدی این سمت قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش، محسن خجسته مهر جانباز دفاع مقدس و رزمنده بسیجی گردان های بلال و عمار لشکر ۷ ولی عصر(عج) متولد ۱۳۴۹، از خطه خوزستان قهرمان و از شهر و دیار مقاومت است. خجسته مهر دانش آموخته دانشگاه صنعت نفت در رشته مهندسی بهره‌برداری از منابع نفتی در سال ۱۳۷۳ در سن ۲۳ سالگی به‌عنوان کارشناس مهندسی مخزن، جذب شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب شد و ۱۳ سال در بخش های مختلف بالادستی در مناطق نفتخیز جنوب در رده های مختلف تخصصی و کارشناسی تا سرپرستی پروژه های مطالعات جامع مخازن را پشت سرگذاشت.

وی پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مخازن هیدروکربوری و سپس مدرک دکترای مهندسی مخازن هیدروکربوری از دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن طی نمودن سطوح مختلف کارشناسی و سرپرستی در بخش مدیریت مهندسی نفت به‌ویژه مطالعات شبیه‌سازی مخازن نفت و گاز وارد سطوح ارشد مدیریتی در شرکت ملی نفت می شود. حضور ایشان در مناطق عملیاتی جبهه از سال ۱۳۶۱و در سن دوازده سالگی و شرکت در عملیات های مختلف در دوران دفاع مقدس و اهتمام ویژه به انجام فعالیت های دینی و فرهنگی متاثر از روحیه جهادی و انقلابی، از ایشان و در گذر زمان چهره ای متخصص، پایبند به آرمان ها و متعهد به نظام و انقلاب اسلامی به نمایش گذارده است. از سوی دیگر دکتر خجسته مهر در سایه تلاش های علمی و اجرائی در بخش اجرای عملیات میدانی پیچیده حفاری دارای تجارب و توانمندی های ذیقیمتی است. سال‌ها تلاش موثر در مدیریت ارشد حوزه نفت، وی را به صاحب‌نظری متخصص در بخش تدوین استراتژی و اجرای برنامه‌های کلان و راهبردی در حوزه‌های نفت و گاز مبدل کرده است .

پرداختن به موضوعات راهبردی ازجمله توجه ویژه به‌ضرورت تبدیل دارایی‌های زیرزمینی به حداکثر ثروت روزمینی با رویکرد ایجاد ارزش‌افزوده، تلاش برای ایجاد حکمرانی انرژی، اولویت‌بخشی به توسعه میادین مشترک نفتی و گازی، توسعه صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی منابع نفتی، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان مرتبط با حوزه نفت، جوان‌گرایی و شایسته‌سالاری، آموزش و ارتقاء علمی و اجرائی سرمایه انسانی، نخبه پروری و صیانت از نیروهای متعهد و متخصص، توجه ویژه به نظرات کارشناسی متخصصان مربوطه، صادرات خدمات نرم افزاری و سخت افزاری فنی و مهندسی، فعال‌سازی بازرگانی و دیپلماسی انرژی با رویکرد اقتصادی و تجاری، حمایت اصولی از صنایع داخلی مرتبط با حوزه تولید و صادرات نفت، اصلاح و ارتقاء ساختار فعلی شرکت ملی نفت در چارچوب اسناد بالا دستی مبتنی بر مأموریت‌های تولیدی و صادراتی، تکمیل زنجیره ارزش در سطوح مختلف، بسترسازی علمی و کارآمد در امر تولید پایدار و توسعه اشتغال در صنایع وابسته به نفت و گاز، استفاده حداکثری از توان تولید کنندگان تجهیزات و کالای ایرانی، توجه به افزایش ظرفیت نخبگانی و صنعتی، فساد ستیزی، توجه به مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی شرکت ملی نفت، توجه ویژه به ترویج فرهنگ دینی، شفافیت در امور و پیوست نگاری عدالت برای طرح‌ها و تصمیمات و ابلاغات راهبردی از اهم دغدغه‌های ایشان در مسئولیت جدید به شمار می‌رود.

آخرین مسئولیت خجسته مهر در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان مدیرعامل و نائب رئیس هیئت‌مدیره شرکت توسعه حفاری تدبیر با رویکرد اجرای پروژه های ملی در بخش حفاری در میادین مشترک است. البته تا ابتدای استقرار دولت یازدهم داشتن مسئولیت معاونت وزیر نفت در برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری، قائم‌مقامی معاون وزیر نفت، رئیس شورای انفورماتیک وزارت نفت، مدیرکل سیاست‌های اصل ۴۴ و صنایع پایین‌دستی، معاون هیدروکربوری برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت نفت، رئیس شورای عالی مخازن، سرپرستی پروژه های مطالعات مهندسی مخازن در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نمایندگی وزارت نفت در دولت و مجلس شورای اسلامی جهت تبیین موضوعات اساسی و تدوین و پیگیری تصویب بودجه‌های سنواتی وزارت نفت، دبیری هیئت عالی نظارت بر منابع نفتی، نماینده وزارت نفت در ستاد تدابیر ویژه اقتصادی کشور، عضو کمیته تخصصی شورای اقتصاد، مسئول کمیته راهبردی میادین مشترک شرکت ملی نفت ایران، تدوین برنامه پنجم توسعه وزارت نفت، صدور مجوزهای واحدهای پالایشی و پتروشیمی و تخصیص خوراک به آن‌ها، عضویت در هیئت‌امنای موسسه بین‌المللی انرژی از جمله سمت های کلیدی است که وی در سی سال گذشته بر عهده داشته است.

۲/۳۲۱۶۷

منبع: شانا

به اشتراک بگذارید : | | |