شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : آیین تجلیل از پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت صنعت نفت برگزار شد

آیین تجلیل از پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت صنعت نفت، هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس در محوطه وزارت نفت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، آیین تجلیل از پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت صنعت نفت، امروز (چهارشنبه، ۳۱ شهریورماه) هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس در مقبره‌الشهدای وزارت نفت و با حضور برخی معاونان وزیر نفت، محمدعلی فلاح مهرجردی، فرمانده بسیج وزارت نفت، سردار رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کارکنان وزارت نفت و جمعی از ایثارگران، جانبازان و رزمندگان صنعت نفت برگزار شد.

در این مراسم از ۱۶ پیشکسوت عرصه ایثار و شهادت صنعت نفت قدردانی شد.

* تنها دغدغه سپاه کاستن از آلام مردم است

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم گفت: گذشته ما افتخارآمیز و قابل دفاع است، در اوضاع جاری امروز هم مشکل حل‌نشدنی وجود ندارد، خوشبختانه با روی کار آمدن افرادی که روحیه رزمندگی دارند شرایط تغییر می‌کند.

سردار رمضان شریف اظهار کرد: ۴۱ سال از جنگ هشت ساله تحمیلی می‌گذرد و در طول این سال‌ها زوایای مختلفی از دفاع مقدس برای ملت ایران تبیین شده است، اما نکته‌ای که در این موضوع نهفته است اینکه باید نگاهی بیندازیم به اردوگاهی که در کنار هم قرار گرفتند، یکی جبهه استکبار و دیگری مرتجعان منطقه‌ای که حلقه به گوش دشمن بودند.

وی افزود: شاید امروز هم باشند قلم‌های مسموم و ذهن‌های معیوب که آغازگر جنگ هشت‌ساله را جمهوری اسلامی ایران بدانند. برنده و پیروز این جنگ را نیز جمهوری اسلامی ندانند، البته پس از سال‌ها باز هم شاهد این ایده‌پردازی‌ها و مقالات و گفت‌وگوها در شبکه‌های ضدانقلاب هستیم.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز به‌راحتی می‌توانیم سرنوشت حزب بعث و حامیان رژیم صهیونیستی و… را که سودای متوقف کردن جمهوری اسلامی ایران از جمله اهداف آنها بود، ببینیم، هرچند به دلایلی همچون تغییر نسلی که در کشور داشتیم جوانان ما با تاریخ دفاع مقدس آشنایی کاملی نداشته باشند و آن دوران را درک نکرده باشند، اما از طرفی واقعیات را نمی‌توان انکار کرد.

شریف بیان کرد: امروز دشمنان اعتراف می‌کنند که رهبری حکیمانه امام (ره)، صبر و استقامت مردم و همکاری روحانیت شرایطی را فراهم آورد که ملت با دست خالی جلو دشمن ایستاد. امروز دفاع مقدس پله ارتقا و ترقی شد برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران. با صراحت اعلام می‌کنیم که جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاعی و امنیتی و برای دفاع از کشور به مراتب قدرتمندتر از دوران قبل از دفاع مقدس است و برای نسل‌های آینده و سال‌های متمادی می‌تواند امنیت مردم و جغرافیای کشور را تضمین کند.

وی با تأکید بر اینکه آزادی بدون امنیت موضوعیت ندارد، گفت: ملت ما در اوج عزت، افتخار و سربلندی است، ۴۱ سال قبل کمر همت بسته بودند ملت ما را از تداوم راه انقلاب بازدارند و برای این کار بسیار هزینه کردند، اما در مقابل اراده آهنین ملت که برگرفته از ملت اهل بیت بود نتوانستند کاری از پیش ببرند. ملت ما به برکت امام (ره) توانست موانع را پشت سر بگذارد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: جنگ تمام نشده است، دشمن توطئه‌های خود را پیگیری می‌کند، اما مهم آن است که جمهوری اسلامی ایران دست دشمن خود را خوانده است، ما همواره چند قدم جلوتر از دشمن هستیم.

شریف با انتقاد از افرادی که همیشه علاقه‌مند هستند تا توانمندی‌های کشور را زیر سؤال ببرند، تصریح کرد: برخی خوششان می‌آید که بگویند ما کم آوردیم و غافلگیر شدیم. برخی برنمی‌تابند از اینکه آمریکایی‌ها از افغانستان در همسایگی ما با فضاحت بیرون شدند و عنوان می‌کنند که ما غافلگیر شدیم.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها هیچ توانایی برای پیروزی در جنگ با طالبان نداشتند، به همین خاطر از افغانستان خارج شدند. برخی گفته‌اند که جمهوری اسلامی به هیچ‌وجه فکر نمی‌کرده است که چه اتفاقی در افغانستان می‌افتد. اشرافی که در ۲۰ سال گذشته ایران در افغانستان داشته بی‌نظیر است. طالبان چند سال، بسیاری از مناطق افغانستان را در دست داشته‌اند، اما مهم‌ترین مسئله در این میان اخراج آمریکایی‌ها بود که به بهترین شکل ممکن اتفاق افتاد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در سپاه یک دغدغه وجود دارد و آن هم کاستن از آلام و دردهای مردم است، گفت: امروز فرصتی در اختیار مدیران قرار گرفته که با تلاش بیشتر مشکلات مردم را برطرف کنند. گذشته ما افتخارآمیز و قابل دفاع است. در اوضاع جاری امروز هم مشکل حل نشدنی وجود ندارد. خوشبختانه با روی کار آمدن افرادی که روحیه رزمندگی دارند شرایط تغییر می‌کند.

شریف تصریح کرد: بر همه ما لازم است که تاریخ دفاع مقدس را برای فرزندان این سرزمین بازگو کنیم، مجاهدت‌های بسیاری در صنعت نفت کشور و در جزیره خارک رخ داده است که می‌توان از آنها صدها فیلم و سریال ساخت.

* زنده نگه داشتن روحیه ایثار و شهادت راهکاری برای حل چالش‌ها و مشکلات است

فرمانده بسیج وزارت نفت نیز در ادامه این مراسم گفت: اگر همان روحیه ایثار و شهادت دوران دفاع مقدس را زنده نگه داریم و با همان روحیه جهادی وارد عرصه عمل و کارزار شویم بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

محمدعلی فلاح مهرجردی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافعان سلامت، گفت: سبک‌مغزی به خیال فتح سه روزه ایران، مرزها را درنوردید، به خیال اینکه می‌تواند کشوری نوپا و بدون نظام دفاعی را از پای درآورد، اما ملت ما نه‌تنها در برابر دشمن بعثی، بلکه در مقابل بیش از ۶۰ کشور دنیا از شرق و غرب ایستاد و مردانه و جانانه دفاع کرد تا یک وجب از این سرزمین به تاراج و یغما نرود.

وی افزود: در آغاز جنگ در شرایطی قرار داشتیم که از ساخت سیم‌خاردار هم عاجز بودیم، اما امروز به جایی رسیده‌ایم که فناوری ساخت موشک را به هم‌پیمانان خود ارائه می‌دهیم، همچنین امروز وحشتی در دل استکبار جهانی ایجاد کرده‌ایم که حتی فکر و نیت شوم حمله از آنها ساقط شده است.

فرمانده بسیج وزارت نفت با بیان اینکه اگرچه در طول این چند سال با فراز و نشیب‌های بسیاری روبه‌رو بوده‌ایم، اما امروز نظام یکپارچه و یکصدا در مقابل دشمن ایستاده است، تصریح کرد: در طول این چند سال همه تلاش دشمن این بود که نظام اسلامی از هم پاشیده شود، اوج آن در سال ۸۸ و ۹۶ بود که کار به جایی نبردند، اما ما تکلیف داریم روشنگری کنیم و پای کار باقی بمانیم.

فلاح مهرجردی بیان کرد: امروز به‌خاطر شهیدان مسئولیت‌ها سنگین‌تر شده است، باید در مسیر آنها حرکت و شرایط را برای ظهور منجی آماده کنیم، در این گذر زمان تکلیف داریم روشنگری کنیم که یکی از نمادهای آن اربعین است.

وی گفت: یکی از ویژگی‌های وزارت نفت که این وزارتخانه را منحصر از دیگر وزارتخانه‌ها کرده است، حضور شهدای گمنام در حیاط این وزارتخانه و دیگری وزیری شهیدی (شهید تندگویان) است که در جبهه حق علیه باطل حضور داشت، به اسارت گرفته شد و سرانجام به فیض شهادت نیز نائل آمد.

فرمانده بسیج وزارت نفت اظهار کرد: امروز هرچند با تحریم‌های دشمن روبه‌رو هستیم، اما اگر همان روحیه ایثار و شهادت دوران دفاع مقدس را زنده نگه داریم و با همان روحیه جهادی وارد عرصه عمل و کارزار شویم بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

۲/۳۲۱۷۱

منبع: شانا

به اشتراک بگذارید : | | |