شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : سامانه جامع امور گمرکی منطقه ویژه پارس رونمایی شد.
سامانه جامع امور گمرکی منطقه ویژه پارس رونمایی شد.

سامانه جامع امور گمرکی منطقه ویژه پارس رونمایی شد.

سامانه جامع امور گمرکی منطقه ویژه پارس با هدف شفاف‎سازی فعالیت‌های گمرکی و تحقق دولت الکترونیک در منطقه ویژه پارس رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سامانه جامع امور گمرکی منطقه ویژه پارس با توجه به الزام‎های قانون ابلاغی به گمرک‌های مناطق ویژه و آزاد کشور و تحقق دولت الکترونیک به ‎منظور شفاف‎سازی و تسهیل امور گمرکی به بهره‎برداری رسید.

مهدی یوسفی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در آیین رونمایی از سامانه جامع امور گمرکی منطقه ویژه پارس، بهره‌برداری از این سامانه نرم‎افزاری را گامی مهم برای کاهش فساد اداری و تسهیل امور اداری دانست.

وی افزود: منطقه ویژه پارس از بزرگ‌ترین مناطق ویژه از نظر وسعت است و میزان قاچاق از این منطقه نسبت به دیگر مناطق کمتر است و امید می‌رود با راه‎اندازی این سامانه میزان قاچاق، کاهش بیشتری داشته باشد.

یوسفی گفت: فرآیند اظهار گمرکی از راه دور و تسریع در گزارش‎گیری، اتصال آنی به سازمان‎های ذی‌ربط نظیر بانک‎ها، گمرک، استاندارد، اظهار از راه دور و حذف بوروکراسی اداری و امکان اخذ مجوزها به‌صورت برخط (آنلاین) از دیگر مزیت‌های این سامانه جامع گمرکی است.

 

تگ های مطلب : ، ، ،
به اشتراک بگذارید : | | |