شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : تصویب طرح ایجاد تمدن جدید در خلیج فارس با محوریت نفت و گاز

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور بازدید از پروژهای پارس جنوبی صبح روز (پنجشنبه، ٥ فروردین ماه) وارد عسلویه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در حاشیه سفر یک‌روزه خود به منطقه ویژه پارس جنوبی در جمع مدیران صنعت نفت گفت: طرحی در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده است که در صورت اجرای آن شاهد ایجاد تمدنی جدید در خلیج فارس با محوریت نفت و گاز خواهیم بود.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به موقعیت استراتژیک این منطقه ی عظیم اقتصادی و صنعتی در تحولات کشور و منطقه گفت: گزارشاتی که از آقای استاندار و مدیر منطقه در طول مسیر شنیدم باعث شده اطلاعات من در خصوص این منطقه تازه شود.

وی تصریح کرد: من در جمع شما به صنعتگران و مدیران صنایع این بشارت را می دهم که با تصویب طرح نظام آمایش سرزمینی برای سواحل جنوب با محوریت عسلویه ، طرحی نوشته‌ایم که تحقق آن بسیار آسان و عملیاتی است و روزی می‌رسد که اگر این طرح و سیاست ها را اجرایی کنیم شاهد رشد چمشگیر این مناطق خواهیم بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: دولت دکتر روحانی برنامه هایی دارند و من امیدوارم با اجرای سیاست های مورد نظر چهره این منطقه آنچنان عوض شود که شاهد ایجاد یک تمدن جدید در خلیج فارس با محور انرژی ،نفت و گاز باشیم.

وی با اشاره به داشتن مواداولیه ارزان، نیروی کار و بنادر آماده ارتباط با دنیا تاکید کرد: با توجه به اینکه می توان از محصولات صنایع موجود در این منطقه به عنوان مواد و خوراک اولیه ارزان فیمت بهره برداری‌های زیادی کرد و از آن هزاران محصول جدید تولید کرد، باید برای اجرای سیاست های کلی مجمع که به تایید رهبری نیز رسیده تلاش کرد و امیدواریم از سواحل جنوب ( سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و بخشی از خوزستان) در این خصوص به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

منبع: خبرگزاری فارس

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |