شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : عرضه روزانه ۲,۸ میلیون لیتر سوخت ترکیبی یورو ۴ به بازار مصرف

عرضه روزانه ۲,۸ میلیون لیتر سوخت ترکیبی یورو ۴ به بازار مصرف
پالایشگاه لاوان روزانه ۲,۸ میلیون لیتر فرآورده ترکیبی (گازوئیل و سوخت جت) با استاندارد یورو ۴ تولید و روانه بازار مصرف می کند.
عرضه روزانه ۲,۸ میلیون لیتر سوخت ترکیبی یورو ۴ به بازار مصرفمدیرعامل شرکت پالایش نفت لاوان گفت: این مقدار فرآورده از جمله طرحهایی است که در قالب پروژه های تحت لیسانس اجرا شده است.

محمد علی اخباری با بیان این که طرحهای تحت لیسانس شامل واحد تبدیل کاتالیستی دوم (بنزین سازی) ایزومریزاسیون، گوگرد زدایی و بازیافت گوگرد، تعریف شده است، تصریح کرد: واحد گوگرد زدایی (HDS) از بهمن امسال محصول ترکیبی خود (نفت گاز و سوخت جت یورو ۴) را تولید و روانه بازار مصرف کرده است.

وی اظهار کرد: در پالایشگاه لاوان علاوه بر طرحهای تحت لیسانس، طرحهای دیگری با هدف بهبود فرآیند و افزایش ظرفیت محصول اجرا شده که ایجاد واحدهای یوتیلیتی و سرویسهای جانبی به منظور ارتقای مقدار تولید برق، بخار، نیتروژن و هوا از آن جمله است.

به گفته اخباری، اجرای طرحهای بهبود فرآیند و افزایش ظرفیت سبب شده است تا ظرفیت تولید نفت خام از ۳۰ هزار بشکه در روز به ۵۵ هزار بشکه افزایش یابد و به عبارتی دیگر ضمن تواید روزانه ۳۰ هزار بشکه نفت خام، ۲۵ هزار بشکه میعانات گازی نیز به تولید روزانه پالایشگاه لاوان افزوده است.
مدیر عامل شرکت پالایش نفت لاوان ادامه داد: همچنین در نتیجه افزایش بهبود فرآیند و افزایش ظرفیت، نفت کوره تولیدی این پالایشگاه از ۲۸ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است که این از دستاوردهای مهم اجرای این طرحها به شمار می آید.

به گفته اخباری، میعانات گازی تولیدی که شامل نفتا و گازوئیل است، سبب افزایش تولید بنزین بیشتری در پالایشگاه شده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون روزانه دو میلیون ۸۰۰ هزار لیتر محصول ترکیبی نفت گاز و سوخت جت با استاندارد یورو ۴ در پالایشگاه لاوان تولید می شود که ۶۰۰ هزار لیتر آن سوخت جت و ۲,۲ میلیون لیتر دیگر نیز گازوئیل یورو ۴ است.

دسته بندی : آخرین اخبار
به اشتراک بگذارید : | | |